Čas a (nejen) my...

pondělí 18. červen 2012 18:04

Sahám po delší odmlce do  archivu  a také  se chci  podělit o nové viděné a slyšené... a  též o pár myšlenek. Nejen zrozených už před  časem, ale i nedávno za  dlouhých dní i nocí v pomyslném „zajetí bílé špitální atmosféry“…

 

   Původně jsem uvažoval, že v  „prvním“ článku napíši o svých dojmech ze Svěrákova filmu „Kuky se vrací“. Ale názory o kvalitě, oblibě či zklamání z  hodinu a půl dlouhého filmu jsou tak rozmanité, že jsem přešel na jinou kolej povídání…

   Když jsem se před několika měsíci, po kratším pobytu na jiném oddělení nemocnice  vracel na „domovský pokoj“, uslyšel jsem už na chodbě: „Kuky se vrací !“.  Bral jsem to  nejen za vtipné, ale také jako pohodové  znovupřivítání. Potom jsem více týdnů slyšel od mladých a hodných sestřiček občas také  na jméno Kuky  a úsměvy také pohladily. O dalších dvou slovech z  názvu filmu jsem někdy přemýšlel. Kdy se  vrátím a kam !? A  přiznávám se, když už dnes ťukám na klávesnici, že ty otazníky patřily také těšení  se na náš milý blog lidovek... Po čtrnácti měsících vkládám své další Zrnka života (nejen) okolo nás ... / VIII.

   ZRNKA ŽIVOTA ...

Platí  to staré „.Nic nového pod sluncem" ??  Tak zkusme svlečeni  ležet na břiše na sluncem   zalité pláži celý den   -  a pak se v noci  ptejme svých zad !!kopi3.JPG

 Všechno špatné je prý k něčemu dobré. Toho prvního je u nás  už více než dost - ale kde se toulá to druhé...?!

 Moudrý člověk posuzuje  návrhy a nabídky podle jejich obsahu - a ne podle autorů.

 Zázraky se nedějí… ale často u nás někdo dokáže to, co ani slavný kouzelník Copperfield neumí. Obrovský skandál co do ztracena vyšumí !

Svoji morálku hledejme a chraňme ji dříve, než někdo zapochybuje, zda vůbec nějakou máme...

 Proč se náš zákon podvodů a  lumpáren  ztěžka dotýká ?! Protože si skoro každý  říká :  „Tohle se mě netýká !“                                                          

  CO JE  ČAS   A (nejen) MY....

     Proč zde píši o čase ?  Za poslední dobu jsem často a  procítěněji vnímal dojem, že ručičky nebo digičíslice hodin utíkají  rychleji než normálně -  a nebo  (v nestřežené chvíli) jdou nazpátek nebo se loudají. Ta  první situace, když jsem se s milou návštěvou vedle mého lůžka „vracel“ do časů, kdy vše bylo jiné... A to druhá, když jsem čekal na návštěvu, nebo v bezesné  noci  na  ráno.

     Trpělivost prý přináší růže. Mě za velké péče lékařů a nejen sestřiček, ale i mých  blízkých, přinesla dílčí výhry, zlepšování zdravotního stavu... a budu-li konkrétní, tak také mě přenesla už před monitor počítače.

      Čas je známá fyzikální veličina, avšak je až nemožné si čas kolem nás vůbec představit. Pro nás je normální, že se nepídíme nebo neptáme jaký je  čas,  ale „mrkneme“ na displej mobilu, na hodinky nebo i na věžní ciferník. Ten „náš čas“ je pro každého z nás  něco, co ubíhá, měří se a počítá. Mluvíme však také jinak, např.: „Čas jsou peníze“.  Nemyslíme tím čas jako nový druh bankomatu, ale to, že máme správně hospodařit, nelenošit  a šetřit minuty a hodiny. Nebo známé: „Nemám vůbec čas !“ Ne, že nemáme hodinky, atd., ale říkáme tím, že to či ono nemůžeme v klidu udělat nebo stihnout a musíme to odložit na jindy.

    Klasik praví : „Čas mého života je omezený a má pro mne nenahraditelnou cenu.“  A  také :„Čas je to, z čeho je život udělán.“.

     ... a ještě několik ZRNEK slunce.JPG  

 Ani  největší vlastní bolest nám nedává právo působit jakoukoli  bolest bližnímu…

 Nastřádané prožitky, pocity a zkušenosti nám jsou k ničemu, když pak šetříme s jejich užíváním...

 Po styku s ostřím nože  zůstává na čas na kůži jizva - po zasažení zlým slovem však je nadlouho v duši... 

 Život berme jako velký a cenný dar - může se nám třeba  zdát i nedobrý – ale vždy si ho važme.

                                                          


Přeji všem čtenářům a přátelům  na blogu LN  pěkné léto,  pohodový čas  plný nových zážitků a      ještě více  zdraví a šťastných návratů.

Z jihu Čech srdečně  Váš 

Rudolf Kukačka

Rudolf Kukačka

Rudolf Kukačka

O životě(nejen bez růžových brýlí)...

I když nemám vždy životadárné a hřejivé slunce nad hlavou... ještě a stále mám rád život a to v dobré a slušné společnosti.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Tipy autora