Zrnka (nejen) současnosti okolo nás - IX.

čtvrtek 18. říjen 2012 17:05

Na každého z nás, to co slyší, vidí nebo aktivně prožívá, vždy působí trochu jinak. A v myšlenkách a diskuzích zní jak optimismus, tak pesimismus, realita s otazníky či tvrdší kritika. Ale mnozí též jsou bez svého názoru i zájmu. Ale jedno je jisté – v naprosté většině z nás dění současných týdnů a dní zanechává stopy…

*   Dokdy  budem trpět jizvy od psích zubů, než nastoupí tvrdý postih…?! Snad než 1vykricnik.jpgdojde k tomu, až obětí bude dítě těch z nejvyšších kruhů…

*   Často někdo „lejstrem“ mává – a že  má přece lidská práva! Je to jev až  k  nevíře… Kde však bere k tomu právo, že pohrdá  právy druhých … a chová  se  jak zvíře !    

*  Ať se mládí vydovádí“ s klidem řeknou mnozí. Kde však končí klukoviny a začíná trestná  činnost - u nás ví jen bozi…! 

*  Točme se neustále kolem dítěte - a za čas si  bude myslet, že je středem světa...

otazn2.jpg   *  Smutná sklizeň: Proč nám spousta peněz do rozpočtů chybí…?  Dlouhá léta po „převratu“ hospodáři - oslněni slávou moci -  neviděli žádné chyby !!

*   Kdo nevěří nikomu a ničemu, nemusí být skalní nevěrec, ale třeba jen současným životem „poučený“ občan…

*   Tak se zdá, že se u nás počítá jen v miliardách a  menší jsou snad drobné...Nahoře jsou v klidu, ale dole chudák občan platí – až se  prohne!

? * ?  Jsem naivní nebo mimo, když chci aby v naší zemi  povstal někdo,  kdo to  změní ? Skutečnost už jak zvon bije - a tak věřme, že naděje vždycky  ještě  žije !

anorytir.jpg 

  

 3otaznik.jpg*   Nemluv s plnou pusou a neskákej s plným břichem – to poučuje kdekdo, ale co říkat a jak si vyskakovat s prázdnou kapsou ... to už neporadí nikdo.

*   Stará moudrost praví: „Osel naložený zlatem dobude každou pevnost.“  A což tedy u nás dát do jisté instituce přiměřeně toho kovu – svitne naděje na vyřešení několika nedobytných problémů… Nebo osli zůstanou, nedobytné také, ale naděje i zlato zmizí !                              

*   Naši  předci skoro obden potkávali kominíka nebo našli koňskou podkovu - pro štěstí. Dnes máme štěstí, když se obden nepotkáme s podvodníkem nebo  nenajdeme vykradené auto...

Přeji  čtenářům  klidné reakce a  myšlenky  ve většině dní, i když zprávy a události okolo nepovedou zrovna k úsměvům a  spokojenosti !

Váš

 

Rudolf Kukačka

Rudolf Kukačka

Rudolf Kukačka

O životě(nejen bez růžových brýlí)...

I když nemám vždy životadárné a hřejivé slunce nad hlavou... ještě a stále mám rád život a to v dobré a slušné společnosti.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Tipy autora