Za Janem Nouzou

pátek 25. leden 2013 16:19

(*2.1.1944). O sobě řekl:  „Když se mi v roce 1959 stal úraz a přestal jsem chodit, rozhodl jsem se, že se začnu živit hlavou a začal jsem psát." Psal knihy ( 7 titulů), povídky, články, fejetony a reportáže, které se zabývají životem zdravotně postižených. Napsal filmovou novelu, scénář pro dokumentární film ČT a několik scénářů k reportážím pro televizní pořad Klíč. Jeho povídky byly přeloženy do němčiny, ruštiny a polštiny  

jan-nouza.jpg   Získal Čestné uznání za prvotinu „Z návsi je k nim blízko“ a Cenu Jiřího Wolkera za román „Nezůstat sám“; další tituly knih:  "Námluvy s jezevčíkem";  "Z návsi je k nim blízko" ; Amor na útěku"; "Rytíři naděje" a "Potkával jsem lidi".

3. cenu za povídku v soutěži Československého rozhlasu; několik ocenění v soutěži Vládního výboru pro zdravotně postižené ČR v kategorii publicistika a Cenu ministra zdravotnictví pro rok 2005 „Za dlouholetou práci pro lidi se zdravotním postižením“ 14.4.2011 obdržel    cenu - Číši Petra Voka od jihočeské Obce spisovatelů, jež se uděluje za celoživotní dílo.

 

sam_nouza.JPG

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jan, můj kamarád a kolega vozíčkář, který žil v obci Lužnice poblíž rybníka Rožmberk a měl rád  jih Čech, zemřel  23. ledna 2013 ve věku 69 let…

 

Rudolf Kukačka

Rudolf Kukačka

Rudolf Kukačka

O životě(nejen bez růžových brýlí)...

I když nemám vždy životadárné a hřejivé slunce nad hlavou... ještě a stále mám rád život a to v dobré a slušné společnosti.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Tipy autora