Zlomky mozaiky života (nejen) okolo nás – X.

pondělí 25. únor 2013 09:38

To, co se  slyší, vidí nebo aktivně prožívá, působí  na každého z nás  nejen trochu jinak. V myšlenkách a diskuzích zní jak optimismus, tak pesimismus, realita s otazníky či tvrdší kritika. Ale mnozí též jsou bez svého názoru i zájmu. Jedno je jisté – dění současných týdnů a dní v nás zanechává stopy. Kéž by vždy platilo, že kde jsou  otazníky, mají  být také odpovědi. Jsou u nás...?

* Paradox dnešní doby:   čím větší lump proti všem, tím ano_hl_sl_nemy.jpgméně důkazů proti němu.

* Neznalost zákona neomlouvá ! - proti této právní zásadě se prakticky nic neudělá.  Co ale dělat z neznalostí zákonodárců...?!

* Poslaneckých klubů ve sněmovně je dost, ale chybí ještě jeden. Podle televizních záběrů - při jednání - do řad našich zvolených,  je to jasné - chybí čtenářský klub ! Ten by měl členů, že…?!

* Rodí se nový otazník: jo-otaznik.jpgJak bude řádka politiků  reagovat  na případnou ráznou  změnu  imunity v dalších letech ubíhajícího života ? Dobrá rada, jak lid praví, bývá drahá :  ale zelenina v širokům výběru, jižní ovoce, šípkové čaje, vitaminy a minerály, atd.  nejsou  až tak drahé. A pohyb na zdravém vzduchu (a to pěšky) je zdarma, že ?!

*  Přiblížení dvou lidí (i politiků) stojících  na opačných stranách názorového hřiště, vyžaduje oboustranný zájem – a  ne usilovnou snahu jednoho z nich  toho druhého přímo "doběhnout“.

* Někteří politici se stali politiky, protože se naučili  nahlas a dlouho  mluvit, ale  skoro nic posluchačům  neříkat a nesdělit ! 

Ano_nejni_parlament.jpg

* Dříve  se "oškubat a řádně si namastit"  spojovalo s doma vykrmenou    a pak upečenou husou a vlastním břichem. Dnes se spíše jedná o „…někoho cizího…a  … vlastní kapsu!“

* Starý povzdech „Kde vzít a nekrást !?" je (bohužel) už skoro pryč – protože se bere  všude a to druhé si nikdo ani nepřipouští.

*  Na jakési „celonárodní očistě rukou“ by  určitě moc vydělal podnikatel s mýdlem, ale za čas by se zjistilo, že v tom neměl čisté ruce !

 * „Když nevíš jak, tak si trumfni !" jo_vykricnik.jpg dávno platí v českém mariáši – proč ne  ve „hře“ s problémy v  obcích, městech  a krajích v Česku ?!  Nemají nebo nehledají někoho, kdo má ten správný trumf a rázně vynese…?!

* Bývá krůček od bonmotů  k nerozvážné větě ... Měl by proto méně mluvit ten,  kdo se často plete !

* Úprava a zvelebení nehezkého až ošklivého kolem nás trvá zpravidla extradlouho, poničení pěkného  úplně naopak... A stokrát viděný nepořádek se pomalu ztrácí z očí, aniž by se pohnul.

                                                    =======    ---------- ? ----------   =======

Byl jsem  optimista snad ve všem, co se  týkalo nejen  mé širší rodiny. Přiznávám se - možná  s nástupem té TŘINÁCTKY na kalendářní trůn -  že se přistihuji, jak občas při řeči s nejedním pesimistou mu dávám zapravdu. Taková je pro mě dnešní pošmourná, nervózní a vratká  realita…  Ale jsem dál (už poučený) optimista  a tak věřím, že  bude v dohlednu  o „kousek“ lépe ? Nejen mně, ale nám - vám všem.

 

 

 

Rudolf Kukačka

Rudolf Kukačka

Rudolf Kukačka

O životě(nejen bez růžových brýlí)...

I když nemám vždy životadárné a hřejivé slunce nad hlavou... ještě a stále mám rád život a to v dobré a slušné společnosti.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Tipy autora