Zrnka současnosti okolo (bohužel) nás – XI.

čtvrtek 13. červen 2013 15:46

Kdekdo z nás  často po tom, co vidí, slyší nebo sám  prožije  je tak či onak „zasažen“… Jsem přesvědčen, že většina současného  dění -  ať chceme či ne -  vyvolává „naštvání“  nebo alespoň kroucení hlavou a v očích  otazníky s vykřičníkem.

jo_vykricnik.jpg  Nejen ve vyšších patrech našich  „řídících pánů“, ale i  onde  neuškodí občas někomu připomenout staré dobré zásady : „Schody se vždy metou shora  -  a ryba smrdí od hlavy !“.

*  Páni vědci nedovolte u  nás  nikdy  klonování lidí.  Děs   jímá  kdekoho už jen  při představě stejných pánů nahoře, co dneska vidí !

*  Při  zprávách  o  politice, kriminalitě, vyšetřování a morálce vůbec -klid je pryč a v  duchu slyším jednu z rad mého dědy :  „A což takhle malý dvůr  a  dlouhý bič ?!"

 

*  Jsem na tom našem světě  už nějaký pátek a tak dnes  říkám:  Až u soudu nebo v base skončí lotři,      třeba typu " á-la Hásystm " -  bude  u nás   státní svátek…

ANOvtip_lapka.jpg

 

ano_otaznik.jpf.jpg Zázračné pilulky z netu nebo časopisů nás  lákají : „Bez hladu a bez diety mimořádně zhubnout !" Abych koupil, to bych musel - nejdřív řádně zblbnout.

*  Drahé věci, kufřík, prachy nechat v autě - POZOR ! Zlodějů a darebáků jste pak  snadno v  mžiku  - jejich štědrý  SPONZOR.

*  Klasik asi netušil, že tu jednou bude:  Potomek přemýšlí s chutí USILOVNOU – aby získal věci DĚDIČNÉ. Volí  způsoby a cesty ROZLIČNÉ -  však zbohatnout  chce ROVNOU !  

 

*   My Češi - hrdi na předky, chlubíme se světu. Ale pro pana syna – co nosí známky od tří do pěti však doma máme větu: „Zlepši se, nebo nebudeš mít  v osmnácti auťák  a  teď od prvního  půjde dolů tvoje  kapesné - týdně  jen na dva tisíce  „káčé".  Daleko v městě Naardenu Komenský tiše pláče…

                                                        ----------------------

 P.S.      Doušek na změnu "polknuté  pachutě" po přečtení slov výše ...  Na  prahu  léta  přeji  co  nejméně setkání  s někým a něčím, co dovede pokazit i krásné počasí.  Vám všem z jihu Čech upřímně přeje

Rudolf Kukačka

Rudolf Kukačka

Rudolf Kukačka

O životě(nejen bez růžových brýlí)...

I když nemám vždy životadárné a hřejivé slunce nad hlavou... ještě a stále mám rád život a to v dobré a slušné společnosti.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Tipy autora