AD: "Byl jednou jeden idiot..."

pondělí 23. červen 2008 18:26

ilustr. kresba
R.K.

Reaguji na blok Alice Hořejší, který vložila pod titulkem "Byl jednou jeden idiot".-- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- Před lety byla u nás na návštěvě dcera s rodinou. Slečna vnučka, kterou užuž šimrala na zádech její první školní brašna, si přinesla zvenku malinko odřenou nohu. Slzy jako hrách, utěšování, hlazení a chování v matčině klíně. Až jsem si pomyslel, že to obě, s ohledem na jejich věk a také situaci, trochu přehánějí. Jedna s účastí a něhou, druhá s délkou pohody v hnízdečku hřejivé náruče. Jen o něco později jsem četl doslova otřesný článek…

… o sedmileté Sandře, kterou otec surově bil a týral tak, že jí hrozila smrt, kdyby ona sama nepožádala v obchodě o pomoc a pak nebyla ihned operována.

Otec už byl jednou vězněn za její dřívější týrání, matka byla odsouzena za násilí na druhé dceři. Ta dívenka byla po čase vrácena z dětského domova těmto rodičům Přes protesty vychovatele tak rozhodli úředníci a znalci...

A tak se omlouvám, milá dcero, veřejně a z hloubky duše už jen za tu svoji myšlenku o nepřiměřeném projevu rodičovské lásky. Už vím, že raději stokrát pocelovat, raději tisíckrát pohladit a pohoupat své dítě - než jednou zle, krutě a úmyslně udeřit. A zároveň odmítám jakoukoliv omluvu či výmluvu zainteresovaných v případě toho dítěte… Raději stokrát přezkoumat všechny podmínky, raději tisíckrát vyslovit pochybnost - než jednou takto "znalecky" rozhodnout.

Rudolf Kukačka

Rudolf Kukačka

Rudolf Kukačka

O životě(nejen bez růžových brýlí)...

I když nemám vždy životadárné a hřejivé slunce nad hlavou... ještě a stále mám rád život a to v dobré a slušné společnosti.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Tipy autora