Škraloup z minula je jako kluzký led…

neděle 14. září 2008 17:42

Navzdory věku jsem začal před časem- čistě teoreticky - uvažovat o vstupu do komunální politiky. Zapřemýšlel o možných sponzorech a vhodné kandidátce ... a koho konkrétního oslovit.

Skoro vzápětí jsem čirou náhodou potkal kamaráda spolužáka z dob her a malin nezralých - a z nůše vzpomínek jsme vytáhli i jednu - na vánoční půlnoc v Soběslavi v pětapadesátém... Tehdy jsme v mrazivém svatotichu trochu hlasitěji běhali a klouzali po rynku. A "náhodou" byl poblíž okresního sekretariátu policajt a sledoval nás. Druhý den jsme v úřadovně zaplatili nekřesťanskou pokutu deset korun a dostali jako doklad bloček, lidově zvanou "rámusenku".

S kamarádem Frantou jsem se po prima hodince rozloučil. Doma se mi vše v hlavě rozleželo. Vždyť já kandidovat snad ani nemůžu. Kdo mi zaručí, že někde v archivu ještě není nějaká poznámka... Vždyť já přece tehdy svým činem porušoval základní princip práv a svobod - právo spoluobčanů na noční klid. A ještě nezodpovědným pohybem – klouzáním na vozovce - ohrožoval své zdraví. Byl jsem za to stíhán a „můj případ“ byl řešen. A vím já dnes, kdo to může ve vhodný čas proti mně vytáhnout... Co si budem o praktikách v naší politice povídat, že ?!

Rudolf Kukačka

Rudolf Kukačka

Rudolf Kukačka

O životě(nejen bez růžových brýlí)...

I když nemám vždy životadárné a hřejivé slunce nad hlavou... ještě a stále mám rád život a to v dobré a slušné společnosti.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Tipy autora