Dvakrát o konci života…

pondělí 13. duben 2009 11:25

Každý z nás jistě ví, že náhody kolem nás dovedou vytvořit něco zvláštního  až nepochopitelného. S něčím takovým jsem se setkal včera (v neděli 12.4.) odpoledne…

V televizním seriálu Sňatky z rozumu – v dílu Císařské fialky (z r.1968)  jsem opět sledoval herecký koncert hvězd – a  sledoval děj v pohodovém  stavu. I ve chvíli, kdy se ve společnosti  přečetla zpráva o katastrofálním krachu na vídeňské burze v roce 1873…

Ale v  okamžiku, kdy se v salonu pana Borna  k zemi zhroutil a zemřel  jeden z přítomných majitelů akcií – vážený pan továrník  Smolík, sledovaný nevěřícím zrakem své  manželky (v podání Dany Medřické), jsem strnul….Dolezal1.jpgTím, na kterého sáhla  „filmová“ smrt – byl herec Miroslav Doležal… A opět  mi před očima přelétl text  a foto  na internetu,  smutný text jen pár hodin starý -  zpráva o úmrtí herce Miroslava  Doležala. Zemřel v neděli 12.4. ve věku 90 let.

 

Podivná shoda, že… ?

 

Miroslav Doležal  se narodil 10.2.1919 v Bučovicích,  první herecké kroky učinil    na gymnáziu, po studiích na  konzervatoři v Brně hrál (1943) nejprve v Národním divadle v Brně  a v letech 1948-1990 působil v pražském Národním divadle. Byl skvělý recitátor poezie, působil v rozhlase a ztvárnil mnoho nejen divadelních postav, ale i filmových rolí (z filmů např.:Vlčí jáma, Za tichý nocí,Mladá léta,Jan Hus,Jan Žižka Samota,Paleta lásky  aj.)

 

Rudolf Kukačka

Rudolf Kukačka

Rudolf Kukačka

O životě(nejen bez růžových brýlí)...

I když nemám vždy životadárné a hřejivé slunce nad hlavou... ještě a stále mám rád život a to v dobré a slušné společnosti.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Tipy autora